inwestycje

Każdy z nas z niepokojem patrzy w przyszłość, szczególnie w obliczu pesymistycznych doniesień na temat ZUS i naszych przyszłych emerytur. Świadomość, że w momencie osiągnięcia wieku emerytalnego możemy poczuć się nabici w butelkę staje się wśród Polaków coraz bardziej powszechna. Naprzeciw tym obawom wychodzi wiele firm, które z mniejszym lub większym sukcesem próbują "sprzedać" swoje produtky oszczędnościowe i inwestycyjne, i na tym ich rola się kończy. Klient wraz polisą i pokaźnymi Ogólnymi Warunkami pozostaje osamotniony. Często zdarza się, że odkładanie na lokatę przyniosłoby większy zyst niż zakładanie programu inwestycyjnego. Czy zatem oplaca się wogóle ryzykować i zakładać, polisy inwestycyjne jeśli nie mamy o tym zielonego pojęcia?

Na podstawie naszego doświadczenia możemy śmiało odpowiedzieć, że TAK!

Po pierwsze szukamy takiej polisy inwestycyjnej, która stanowi swoistego rodzaju hurtownie funduszy inwestycyjnych. Ma ona zawierać zbiór funduszy zarówno akcyjnych, zrównoważonych, obligacyjnych itp. Nasz fundusz inwestycyjny powinien zapewnić nam w takim razie możliwość transferowania zgromaszonych środków pomiędzy dostępne w danej firmie fundusze. Tranfer środków powienien być bezpłatny i możliwie prosto wykonalny np. przez internet. Daje nam to wówczas możliwość ochrony swojego kapitału w przypadku gdy sytuacja na giełdzie nie wygląda różowo, a w przypadku hossy pozwoliłoby wygenerować pokaźny zysk.

Po drugie, szukamy takiego programu, który ma opłaty na przyzwoitym poziomie a wysokość składki jest dopasowana do naszego aktualnego stanu finansów. Dobrze byłoby również mieć możliwość zawieszenia składki w przypadku gdy nasza sytuacja finasowa nagle się pogorszy. Marzeniem byłoby gdyby taki fundusz można byłoby odsprzedać w momencie kiedy pozostajemy przyciśnięci do muru.

Po trzecie i chyba najważniejsze, osoba, która nam sprzeda taki produkt musi wiedzieć co "sprzedaje" i służyć nam pomocą w razie pojawiających się wątpliwości. Kolejnym marzeniem byłoby gdyby miała opracowaną sprawdzoną strategie inwestycyjną, która wskazywałaby momenty, w których należy dokonywać transferu kapitału pomiędzy funduszami bezpiecznymi a akcyjnymi. Super byłoby gdyby dostęp do takiej strategii był bezpłatny.

Dla klientów innych firm takie możliwości pozostają w sferze marzeń. Zapewniamy, że nasi klienci mają to wszystko w zasięgu ręki i gwarantujemy, że świadomie podejmują decyzję o założeniu polis inwestycyjnych z myślą o przyszłości.

Zachęcamy do umawiania się na spotkanie z naszym Przedstawicielem i poznania tajników naszych programów inwestycyjnych.